Elektroninis vertimų patvirtinimas

Užtikriname kokybišką vertimą už konkurencingą kainą
Susisiekite

Sužinokite, kas sudaro vertimo kainą

Išsamiau apie tai skaitykite puslapyje „Kokybės garantija“

Elektroninis vertimų patvirtinimas - tvaresnė ateitis


Nuolat kintančiame pasaulyje vertimų biurai taip pat prisitaiko prie pasikeitusios kasdienybės ir užsakovų poreikių. Šiuo metu dauguma įmonių ir įstaigų gali dirbti ir nuotoliniu būdu. Klientų įpročiai taip pat pastebimai pakito, dabar jie tikisi vis daugiau paslaugų gauti neišeinant iš namų ar biuro, taip pat vertimo ir su vertimais susijusias paslaugas.

 
Mūsų vertimų biuras e-vertimai optimizuoja veiklos procesus kaip įmanoma efektyviau, kad klientas vertimo paslaugą gautų kuo greičiau. Dabar dažnu atveju pakanka mums pateikti elektronines dokumentų versijas ir sulaukti išverstų dokumentų el. paštu. Tikriausiai suprantama, kad popierinių dokumentų paruošimas ir jų atsiėmimas užtrunka gerokai ilgiau, nei jų išsiuntimas el. paštu, kuomet vertimas patvirtinamas kvalifikuotu elektroniniu vertėjo parašu.
 
Kas yra elektroninis vertimo patvirtinimas?
 
Tai toks patvirtinimas, kai vertėjas patvirtina teisingai atliktą vertimą ir prisiima atsakomybę pagal LR BK 235 str. Tai jis patvirtina pasirašydamas kvalifikuotu elektroniniu parašu. Kvalifikuotas elektroninis parašas turi tokią pačią teisinę galią kaip ir rašytinis parašas. Kvalifikuotas elektroninis parašas tai VĮ Registrų centro, mobiliųjų paslaugų operatorių ir kitų sertifikuotų paslaugos teikėjų suteiktas parašas, atitinkantis visus kvalifikuoto sertifikato reikalavimus. Dokumentų pasirašymui kvalifikuotu elektroniniu parašu naudojamos specialios platformos kaip GoSign, Dokobit ir kitos1.
 
Kaip į šią naujovę reaguoja viešasis ir privatus sektoriai?
 
Matoma ryški tendencija, kad vis daugiau įstaigų ir įmonių priima elektroniniu kvalifikuotu parašu patvirtintus dokumentus. Tokiu būdu patvirtinti dokumentai jau priimami „E.teismas.lt“ sistemoje2, Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, VĮ Registrų centre ir kitose3 valstybės įstaigose. Elektroninį vertimo patvirtinimą renkasi ir teisininkai bei advokatai, su kuriais bendradarbiauja mūsų vertimų biuras. Privatus sektorius taip pat itin palankiai vertina elektroninius patvirtinimus, sulaukiama aktyvaus palaikymo. Išverstų dokumentų patvirtinimas kvalifikuotu elektroniniu vertėjo parašu ir pateikimas reikiamai įstaigai tapo gerokai greitesnis ir efektyvesnis. Klientams suteikiama galimybė reikiamus formalumus, susijusius su vertimais, susitvarkyti paprasčiausiai el. paštu.
 
Kaip keičiasi išverstų dokumentų patvirtinimo procesas?
 
Jei anksčiau klientai fiziškai atvykdavo į biurą pateikti dokumentus vertimui ir atsiimti išverstų ir patvirtintų dokumentų, dabar tiesiog pakanka atsiųsti skenuotą dokumento kopiją el. paštu, ir mūsų vertimų biuras gali atliktą vertimą patvirtinti kvalifikuotu elektroniniu vertėjo parašu. Šiuo atveju verstino dokumento originalas nėra būtinas.
 
Daugumai įstaigų užtenka vertimo patvirtinimo kvalifikuotu elektroniniu vertėjo parašu, tačiau kai kurios įstaigos gali prašyti notarinio vertimo patvirtinimo. Tuomet vertimų biurui būtina fiziškai pristatyti oficialios įstaigos išduotą popierinį dokumentą (originalą). Notaras gali patvirtinti tik specialisto pasirašytą ir antspauduotą dokumentą, tad prieš tai rekomenduotumėme pasikonsultuoti su vertimų biuro projektų vadovu, ar Jūsų dokumentai gali būti tvirtinami notariškai ar pažyma (Apostille)4.
 
Tvaresnė ateitis
 
Įgyvendinus šį elektroninį vertimų patvirtinimą galime labiau rūpintis gamta: taupyti tiek popierių, tiek kitas kanceliarines priemones, tiek spausdintuvus ir kitus išteklius, įskaitant ir žmogiškuosius. Taip pat mūsų biure reikšmingai sumažėjo sunaikinamų dokumentų skaičius. Ir toliau žengiame inovacijų keliu, kiek įmanoma labiau skaitmenizuodami visą vertimų biuro procesų infrastruktūrą. Prisidėkite prie tvaresnės ateities kartu su mūsų vertimų biuru e-vertimai.


2 Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas: https://e.teismas.lt/

3 Reikėtų teirautis konkrečioje įstaigoje.

4 Apostilė – dokumento legalizavimas, kai tvirtinamas dokumente esančių antspaudų bei pasirašiusio asmens pareigų tikrumas.

Šaltinis: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalActPrint/lt?jfwid=19l7d4rxb7&actualEditionId=rKiNRlcMdw&documentId=TAIS.285520&category=TAD

 

 Mūsų Klientai
Bankai, finansinės institucijos, valstybinės įstaigos, stambios ir mažos įmonės